Duchové a strach.

20. 03. 2010 | † 17. 11. 2010 | kód autora: qQj

EWQEWQWw

Proč ho pociťujeme? Zde jsou, pravděpodobně, dva hlavní důvody.
Strach z duchů - také znám jako chorobný strach vidět se v zrcadle (spectrophobia), nebo strach z duchů (phasmophobia) - obvykle pochází ze strachu z neznáma. Tohle je hluboko usazený strach, který je pevně propojený s našimi geny. Prvotní část našeho mozku, která odpovídá za instinkty, pozůstatek předávaný od našich dávných předků, obyvatelů jeskyní, zaplavuje naše těla adrenalinem, když se setkáme se zlou hrozbou, připravuje nás bojovat, nebo prchnout. A když tato předtucha je, jaksi neznámá, která se může z ničeho nic objevit z temnoty, tak hned prcháme...-je to lepší než ohrožovat svůj život a životy jiných.

Toto je další prvek našeho strachu, když to něco v temnotě je vnímáno jako duch. Konec konců, duchové jsou prohlášení za bytosti již dávno mrtvé. Takže nyní čelíme skutečnosti, že to, co si myslíme, není ohrožení našich životů, ale je to ztělesnění smrti samotné. Nejenom naše entita nám brání v neporozumění, je to také místo samotné, kde většina z nás pociťuje strach nejvíce - tajemný svět smrti-nevíme co bude,čím se staneme a nebo zda budeme schopni vnímat(nějakým způsobem)okolí-a jestli ano,jak bude vypadat?-to jsou otázky,které v nás mohou vyvolávat strach.......

Druhý hlavní důvod, proč máme strach z duchů je ten, že jsme vzdáleně ovlivnění nynější kulturou a vzdělaností. Skoro bez vyjímek, ať už knihy, kina a televize, zpodobňují duchy jako špatné, schopné zla, ubližující a v neposlední řadě kontakt s nimi končí smrtí. Jestli-že média to takhle líčí, duchové nás budou skutečně strašit v našich myslích-protože lidská fantazie je "nekonečná"a my si duchy z filmů atd. vytváříme a bojíme se jich.

Hrůzostrašní, zpuchřelí, pomstychtiví duchové mohou vyplňovat vzrušující filmy, ale mají velmi málo společné s bytostmi zjevující se nám - dle našich zkušeností.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.